EKO šola

Za svojo inovacijo prenosnih kompostnikov na mednarodnem ekološkem tekmovanju (Toyota Environment & Innovation Competition) smo prejeli prvo nagrado. Nagrado smo iz rok predstavnika Združenja evropskih ekošol (FEE Eco-Schools) in predstavnika Toyota motor Europepredana prejeli na naši slovesni prireditvi Drevo ima srce.

Za pridno ločevanje odpadkov smo prejeli zeleno EKO zastavo.

OŠ Preserje pri Radomljah prejela zeleno ekozastavo

Osnovna šola Preserje pri Radomljah je ekošola, zato jo lahko s ponosom štejemo med šole, kjer je tako pri učencih kot pri učiteljih stopnja ekološke ozaveščenosti zelo visoka. Vse to dokazujejo z ekokotičkom na šoli, s sodelovanjem na ekokvizu, z ekotaborom, z ekobralno značko, predvsem pa z ekološkim otokom oziroma s pridnim ločevanjem odpadkov. Ker z vsemi temi dejanji šola pomaga vzgajati človeka k uravnovešenemu odnosu do narave,  ji je bila v oktobru na Brdu pri Kranju slavnostno podeljena zelena ekozastava, za kar ima največ zaslug koordinator ekošole Tomaž Pajnič. Za učence in učitelje je ekozastava nagrada za ves trud pri ločevanju odpadkov in ekološki usmerjenosti, na kar je ravnateljica Ana Nuša Kern ponosna in pravi, da je pridobitev ekozastave vredna čestitk, a vse hkrati zavezuje, da nadaljujejo z začetim delom.