V letošnjem Tednu otroka smo na šoli ponovno namenili dan, 4. 10. 2018, predstavitvi nevladnih organizacij (društvom, zavodom in ustanovam), ki so se odločili za sodelovanje v akciji »NVO gre v šolo«. Namen akcije je bil, da nevladne organizacije na praktičen način predstavijo svoje dejavnosti in poslanstvo učencem. Učenci so se seznanili z različnimi prostočasnimi dejavnostmi, hkrati pa se je razvijalo medgeneracijsko sodelovanje in prostovoljstvo v lokalnem okolju.

Rdeča nit dneva je bil PROSTI ČAS.  Idej, kako preživeti prosti čas, ni (z)manjkalo.

Migali smo s športnimi in rekreativnimi društvi: ŠD Tigers, ŠAD Mavrica, Karate klub Domžale, Plesna šola Bolero, Plesni klub Impuz, Plesni klub Miki, ŽNK Radomlje, Košarkarski klub Lastovka, Ženski košarkarski klub Domžale, Badminton Mengeš, ŠD Sovice, Joga v vsakdanjem življenju Domžale.

Pomoči soljudem smo se učili: Območno združenje Rdečega Križa Domžale,

Na zabaven in poučen način smo znanstveno raziskovali: ZAVOD 1-2-3,  Lutra Inštitut za ohranjanje naravne dediščine, Folklorna skupina Kamnik

Spoznavali naravo, varstvo okolja ter vzrejo živali in rastlin: Čebelarska družina Domžale.

Mentorice šolske skupnosti: Monika Pogačar, Barbara Črnak Rešek in Tatjana Ilovar