Druga tekmovanja

literarni natečaji
Šolsko leto 2022/23
  • Jan Hribar, 9. c – Natečaj za izvirno likovno in literarno delo ter fotografijo 2022 – nagrajena pesem
Šolsko leto 2021/22
  • Ana Bešter, 9. a – natečaj Rima raja – 3. nagrada
  • Brina Lužar, 7. c – natečaj Rima raja – uvrščena med 15 najboljših pesmi
  • Ana Bešter, 9. a, Brina Lužar in Anja Cimerman, 7. c – natečaj Moj, tvoj, naš planet – nagrajene
  • Lovro Cerar, 8. a – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Tia Poteko, 8, a – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Tin Jernej Petrič, 8. b – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Nace Potočnik, 8. b – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Anže Kurent, 8. c – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Jan Hribar, 8. c – srebrno priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Vid Rakar, 8. a – zlato priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Julija Korošin, 8. b – zlato priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Flavia Pregrad, 8. b – zlato priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Klara Majdič, 8. b – zlato priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Nives Močan, 8. d – zlato priznanje na natečaju Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji
  • Jošt Vesel, 9. d – natečaj Ela, Mali Pranger
  • Izabela Sušnik, 9. d – natečaj Ela, Mali Pranger
  • Maša Kuhar, 9. a- natečaj Ela, Mali Pranger
  • Ela Jenko, 9. a – natečaj Ela, Mali Pranger
  • Danaja Kotnik, 9. d – natečaj Ela, Mali Pranger
  • Brina Lužar, 7. c – natečaj Mlad sem, bom, sem bil – 1. mesto

Podelitev Ele – Mali Pranger

Priznanja na področju likovne umetnosti
  • Ex tempore Moravče 2022 na temo drevo, drevesa, gozd. Mednarodna udeležba.
    Našo šolo so zastopale: Ajda Marolt, 6. b, Julija Bartol, 6. d, Katja Skorenšek, 6. a.
    Mentorica: Maja Blažun Zornada
  • Torkarjeva kolonija 2022 – Jesenice
    Sodelovali so: Erazem Jezeršek, 7. a, Ana Komatar, 7. a, Larisa Hodak, 7. c, Ema Uršič, 9. d.

Larisa Hodak je prejela priznanje Torkarjeva plaketa.
Mentorica: Maja Blažun Zornada

ŠAHOVSKO TEKMOVANJE

Naši učenci so sodelovali na področnem prvenstvu v šahu  na OŠ Rodica, 10. 12. 2019.

Pri dekletih do 12 let sta tekmovali dve predstavnici, Doroteja Starin in Lara Skok (obe 3.d). Doroteja je presenetila vse in s štirimi točkami od sedmih dosegla odlično 3. mesto ter se s tem uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 12. 1. 2020 v Mariboru. Za Laro pa je bil to prvi turnir  saj krožek obiskuje le dva meseca, dosegla pa je eno zmago in 7. mesto. V tej konkurenci je nastopilo 8 igralk.

Pri fantih do 12 let so tekmovali štirje predstavniki šole. Najbolje se je odrezal Gal Hardi (6.b), ki je s štirimi točkami od sedmih osvojil 8. mesto. Prav tako je štiri točke osvojil Vid Vesel (3.d), ki je po dodatnih kriterijih dosegel 11. mesto Vid je bil prvi iz svojega letnika in drugi v U10. Po tri točke pa sta osvojila Gašper Oto Skornšek (6.b) s 17. mestom in Oton Starin (3.d) z 18. mestom. V tej kategoriji je skupaj nastopilo 28 igralcev.

Povezava do končnih rezultatov deklet do 12 let: http://sahist.si/rezultati.php?tid=972

Povezava do končnih rezultatov fantov do 12 let: http://sahist.si/rezultati.php?tid=971

ČESTITAMO!

Špela Orehek (mentorica šaha na OŠ Preserje pri Radomljah)

Tekmovanje Mladina in gore

Plesna šola MIKI

Prejšnji teden so se namreč štirje učenci naše šole: Luka Strle, Ema Osolnik, Simon Osolnik in Pia Selan, s Plesnim klubom Miki udeležili svetovnega prvenstva v mestu Dečin na Češkem. Tekmovali so v kategoriji Street dance show – formacija pionirji in osvojili 1. mesto.

V letošnjem letu so tako dosegli naslov državnih, evropskih in sedaj še svetovnih prvakov v svoji kategoriji, kar je res izjemen uspeh, sploh za tako mlade plesalce, ki letos prvič nastopajo v tekmovalni skupini.

Bravo!

Mojca Pučko